Popularne posty

środa, 23 lutego 2011

Komentarz wstępny do artykułu "Świadomość to nie mózg"

Drodzy Czytelnicy, dzisiaj rano natrafiłem na niezwykły artykuł Pana Roberta Borowickiego.
Bywają sprawy, wydarzenia, informacje i ludzie, których nie powinno się przegapić. Do tej kategorii z pewnością zalicza się tekst Pana Roberta.
Może nie wpisuje się on dokładnie w główną intencję mojego blogu, ale może być przydatny, by przekonać sceptyków, którzy trzymają się wyłącznie naukowych realiów, że warto aby i oni wzięli pod uwagę możliwość istnienia nieśmiertelnych bytów niematerialnych i Boga.


Uprzedzam jednak, że jest to lektura niełatwa, bo tekst jest dość długi i pojawia się w nim sporo odniesień do doświadczeń i wiedzy z dziedziny fizyki, której wiele osób zupełnie nie toleruje (a szkoda). Jeśli podczas czytania nie zgubicie głównej myśli (wątku) autora, to nawet brak rozumienia niektórych nazw czy pojęć nie przeszkodzi Wam w odkryciu głównego sensu tego wywodu i w docenieniu jego wartości. Autor wskazuje nam bowiem wyraźnie, że współczesna nauka, a fizyka w szczególności, zbliża się być może do epokowego odkrycia.


Odkryciem tym będzie znalezienie naukowych dowodów na istnienie niematerialnej duszy, funkcjonowanie równoległych Wszechświatów, jedność duchową wszystkich istot i nie tylko na to. Pan Robert sam pokusił się o wyciągnięcie mniej więcej takich (i innych równie ciekawych) wniosków, na podstawie swoich doświadczeń oraz istniejących już teorii naukowych, popartych wprawdzie wynikami doświadczeń, ale nie akceptowanych jeszcze oficjalnie przez tzw. poważne środowiska naukowe.


Tam gdzie autor opuszcza twardy naukowy grunt i dzieli się swoimi opiniami lub wnioskami, można się z nim zgadzać lub nie. Nie zmienia to jednak faktu, że przedstawione argumenty naukowe to coś czego nie można przeoczyć i o czym z pewnością warto dyskutować.
Niedługo zamierzam spisać swoje przemyślenia zainspirowane tym właśnie tekstem, w postaci odrębnego artykułu.


Tymczasem gorąco polecam lekturę tekstu Pana Roberta!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz