Popularne posty

poniedziałek, 21 lutego 2011

Życz a będą życzyć Tobie!Czy znacie takie potoczne powiedzenie „życz a będzie Ci życzone”? To niepozorne powiedzonko krótko i celnie odzwierciedla jedno z podstawowych praw dotyczących naszego szczęścia. Jest ono zapisane w różnych formach, w wielu starych księgach (z Biblią na czele) i w nowych książkach na temat szczęścia, osiągania celów, rozwoju osobistego, zdobywania bogactwa itp.


Stare przysłowie mówi „Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie”. Przysłowiowy Kuba może się oczywiście modlić i chodzić do kościoła, dając solidne datki na ofiarę, może też chodzić w procesjach i nosić święte obrazy. Czy jednak o to chodziło autorom tego przysłowia? Ja sądzę, że nie.


Sposób, w jaki patrzymy na otaczający nas świat i ludzi jest tutaj kluczem. Jeśli zazdrościmy innym ich sukcesów, rodziny, pracy, samochodu czy domu, wtłaczamy naszej podświadomości wzorzec potępiający powodzenie życiowe. I taki niestety wzorzec nasza podświadomość uzna za właściwy dla nas – nie pozwoli nam niczego osiągnąć! Bo przecież: „Taki jeden z drugim zarabiają takie olbrzymie pieniądze a ja ledwo ciągnę, to niesprawiedliwe!”. Dajcie sobie spokój z takimi myślami. Jeśli ktoś dorobił się na kantach to zostawcie sprawiedliwość policji, sądom i Bogu, a Wy zajmijcie się myślami o swoim dobrobycie i szczęściu.


Zacznijcie więc cieszyć się z sukcesów innych ludzi – sąsiadów, bliższej i dalszej rodziny, kolegów i koleżanek z pracy. Życzcie im jak najlepiej. Jak uczą nas autorzy książek, o których już wspominałem w innych artykułach (i tych, o których jeszcze nie pisałem), życie jest bogate z samej swojej natury. Na świecie (czy raczej we Wszechświecie, jak mówi Rhonda Byrne) jest dość dóbr, aby każdy miał ich obfitość a nawet nadmiar. Trzeba tylko zacząć wpajać swojej podświadomości, życzliwą postawę wobec innych, mimo, że są na pozór ładniejsi lub mają ładniejszy samochód. Wówczas nasza podświadomość pozwoli i nam osiągnąć to, co udało się innym. Pozwoli nam cieszyć się naszym szczęściem i naszym dobrobytem.


Powodzenia! I nie zwlekajcie!


Namaste
Greg Ka


PS. Powyższa wersja artykułu może być w przyszłości uzupełniana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz