Popularne posty

sobota, 19 lutego 2011

Moja baśń o uczynieniu istot, światów i stworzeń.

   

Każdy próbuje jakoś tłumaczyć sobie to, co go otacza i czego doświadcza w ciągu swojego życia. Każdy z nas, tak sądzę, ma jakieś własne wyobrażenie o prapoczątku naszego istnienia i własne domysły na temat jego praprzyczyny.

Ja myślę, że mogło to być tak:

                Nieskończenie dawno temu, kiedy jeszcze nie było czasu ani materii, w jakiejś nieskończenie wielowymiarowej nadprzestrzeni, była sobie absolutnie doskonała, świetlista, nieśmiertelna, wszechmogąca, wszechobecna i wszechwiedząca Istota Najwyższa, którą my dzisiaj nazywamy Bogiem Stwórcą (lub Bogiem Ojcem). Istota Najwyższa była bardzo dobra i przepełniona wielką miłością, nie miała jednak nikogo, kogo mogłaby kochać, oprócz rzecz jasna samej siebie. Kochała więc siebie miłością dobrą, światłą i nieskończoną.

                Trwała tak w swej miłości bardzo długo, ale to nie ma znaczenia, bo przecież nie było wtedy czasu, aż w końcu, ta doskonała Istota Najwyższa pomyślała tak:

Cóż mi po mojej miłości, kiedy mogę kochać tylko siebie?
Na co mi moja wszechwiedza, skoro mogę wiedzieć wszystko tylko o sobie?
Na cóż mi moja wszechmoc, jeśli nie mam dla kogo jej użyć?
Do czego potrzebna mi moja wszechobecność, skoro mogę być tylko tu i teraz?

                Ponieważ Istota Najwyższa kochała siebie mądrą i nieograniczoną miłością, postanowiła zrobić dla siebie coś bardzo, bardzo dobrego. Pomyślała, że stworzy istoty, które będzie mogła bezgranicznie kochać, i które będą mogły kochać . Uznała, że to doskonała myśl, ponieważ istoty, które stworzy będą mogły ubogacić Jej wszechwiedzę i uczynić  jeszcze mądrzejszą i pełniejszą. W tym celu, pomyślała Istota, będzie im potrzebna wolna wola, jaką mam ja, bo co mi po miłość kogoś, kto nie ma wyboru. Ponieważ postanowiła obdarzyć te istoty całą swoją miłością, uznała, że nie może uczynić ich gorszymi od siebie. Musi uczynić je na swój obraz i podobieństwo!

Najwyższa Istota, doszła ostatecznie do wniosku, że część swojego jestestwa podzieli na niezliczoną ilość mniejszych bytów, i każdemu z nich nada całą swoją wszechwiedzę i wszechmoc oraz oczywiście nieśmiertelność. Postanowiła także, że odrębne byty będą nieprzerwanie stanowić jedność z Nią i ze sobą nawzajem, tak, aby każdy byt miał łączność z Istotą i dostęp do całej Jej mocy i miłości. Ponieważ Istota Najwyższa chciała ofiarować stworzonym przez siebie istotom istnienie, które będzie tak bogate jak to tylko możliwe, ba, chciała ofiarować im istnienie nawet lepsze od swojego własnego, postanowiła, że da im dar w postaci możliwości doskonalenia się, czyli uczenia się i zdobywania niezliczonych doświadczeń, a przez to stawania się coraz lepszymi. – Dar, którego Ona sama nie dostąpiła, bo była od zawsze, i od zawsze wiedziała i mogła wszystko! Aby mogły się doskonalić, tworzyć nową wiedzę i kreować nowe doświadczenia dla siebie i dla Istoty, postanowiła Ona, że ukryje przed nimi większą część mocy, ale za to da im narzędzia poznania, by mogli na nowo tę moc odkrywać. Da im czas i da im materialne ciało, i to nie jedno, lecz setki a nawet tysiące doskonałych ciał i umysłów, w które będą mogły się wcielać kolejno, tak długo aż nauczą się używać całej mocy i całej wiedzy, która została przed nimi czasowo ukryta. Uznała, że aby doświadczenie istot było pełniejsze i piękniejsze, stworzy dla nich niezliczone piękne światy (czyli planety), miliardy słońc (czyli gwiazd)* i tryliony innych koncentracji materii i energii, zebrane w setki miliardów skupisk zwanych galaktykami.

Da im nawet możliwość tworzenia nowych istot i oddzieli ze swojego jestestwa kolejne byty by tchnęły życie w te nowe istoty. Stworzy dla nich niezliczone prawa natury, które będą mogli bez końca odkrywać by doskonalić swoją ciekawość Istoty i swój podziw dla NiejTak, Istota, jak każdy z nas, potrzebuje zainteresowania! Postanowiła też uczynić stworzenia i niezliczone byty mniejsze, by były dla istot pomocne – niektóre przez ich bezpośrednią przydatność, inne przez ich nadzwyczajne piękno, a niektóre zaś przez ich pozorną szkodliwość i tworzenie wyzwań dla istot. Podobnie Istota umyśliła uczynić z siłami natury, czyli gwiazdami, wiatrami, wulkanami, rzekami, deszczem i śniegiem, związkami chemicznymi i prawami czasu oraz ze wszystkim innym, co dla istot wykreuje. W każde źdźbło trawy, każdy kamień i w każdy płatek śniegu tchnie swój nieskończony potencjał twórczy i całą swoją miłość, tak, aby życie było bogate, piękne i różnorodne, tak jak najgłębsza natura Istoty.

W swej nieskończonej dobroci i mądrości, Istota Najwyższa pomyślała, że nie ukryje przed istotami miłości. Ta będzie im drogowskazem i światłem w ciemności. Uznała, że Ci, którzy będą kochać siebie nawzajem, kochać  i kochać Jej Stworzenie, nie zagubią się w swoich poszukiwaniach, tylko niechybnie, prędzej czy później, dotrą do celu. Dla tych niestrudzonych przewidziała nagrodę, którą jest odkrycie wszystkich ukrytych mocy, a ostatecznie, ponowne całkowite zjednoczenie z Istotą, ubogaconą ich nieocenionym doświadczeniem – owocem ich wytężonej myśli, pracy, miłości i tęsknoty. Istota tak bardzo doceniała miłość, że postanowiła, by nawet Ci, którzy kochają tylko siebie, ale miłością mądrą – „myślącą”, mogli w końcu dostąpić zaszczytu otrzymania miłości od innej istoty, nawet w czasie jednego, krótkiego życia jednego śmiertelnego ciała i umysłu świadomego.

Z najciemniejszych odcieni swojego jestestwa, w swej nieskończonej mądrości, Istota postanowiła stworzyć pewną ilość bytów ciemnych, które będą stanowić wyzwanie dla istot, zwodząc je z drogi poznania nieskończonej miłości życia. Uznała jednak, że nigdy na byt cielesny lub duchowy istot nie ześle próby, która przekracza ich możliwości przeciwstawienia się siłom ciemności. To miała być taka boska gwarancja sukcesu.

Tak Bóg Stwórca postanowił, i tak właśnie uczynił!

PS.  Tak właśnie wyobrażałem sobie to wszystko jeszcze 20-go lutego 2011 roku. Kilka dni później dowiedziałem się, że myliłem się w paru istotnych kwestiach, ważnych dla zrozumienia dalszych losów istot, światów i stworzeń.
* - My ludzie, naliczyliśmy około kwadryliona tych gwiazd (1 kwadrylion = 1 000 000 000 000 000 000 000 000 = milion miliardów miliardów), a przecież zaczęliśmy je liczyć tak niedawno.


PPS. Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i chciałbyś pobrać jego kod HTML to użyj proszę tego linku Link Moja baśń

3 komentarze:

 1. powiem Ci ,że pięknie to napisałeś i moje wewnątrz mnie zgadza sie z tą treścią..

  cyt : Z najciemniejszych odcieni swojego istnienia, w swej nieskończonej mądrości, Istota postanowiła stworzyć pewną ilość bytów ciemnych, które będą stanowić wyzwanie dla istot, zwodząc je z drogi miłości i poznania nieskończonej dobroci. Uznała jednak, że nigdy na byt cielesny lub duchowy istot nie ześle próby, która przekracza jego możliwości przeciwstawienia się siłom ciemności. To miała być taka boska gwarancja sukcesu.

  to sama zrozumiałam już jakiś czas temu kiedy zostałam poddana próbie dla siebie samej ... i podczas tej lekcji dowiedziałam sie ,że to jest tylko ,,gra,, dla mojego doskonalenia siebie i nic i nikt nie zrobi mi krzywdy.. kiedy to sobie uświadomiłam sercem -lęki znikły.. i po własnym przeżyciu wiem ,ze jest to prawdą
  pozdrawiam
  alaneiz

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna opowieść gratuluje!
  Jednak co z osobami, które urodziły się chore np. niepełnosprawne i z innymi upośledzającymi chorobami?
  One zostały skazane na taki los i nie są w stanie tego przezwyciężyć. Niektóre nie maja nawet świadomość. Bo ich mózg nie jest w pełni rozwinięty...
  Tak samo ze śmiertelna choroba, z której nie da się już nic zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję bardzo za ten komentarz.

  Na postawione przez Panią/Pana pytania nie da się odpowiedzieć w jednym, czy nawet w kilku zdaniach. Od bardzo dawna próbowałem znaleźć na nie odpowiedź. Nijak, nie potrafiłem pogodzić się z tym, że nasi najbliżsi cierpią i umierają. Nie potrafiłem pogodzić się z tym, że sam będę musiał umrzeć. Nie mogłem zrozumieć, czym niektóre osoby, np. te, które urodziły się głęboko upośledzone fizycznie i/lub psychicznie, zasłużyły sobie na taką niedolę. W głębi duszy byłem jednak przekonany, że odpowiedzi gdzieś istnieją, i że mogę je odnaleźć.

  Bardzo niedawno, po wielu, wielu latach poszukiwania, znalazłem wyjaśnienia, które mnie przekonują – które tłumaczą wszystko. Niniejszą baśń napisałem, dosłownie na kilka dni przed uzyskaniem nowej, kluczowej dla mnie wiedzy. Od kliku dni zamyślam więc napisać jej nową wersję, która będzie odzwierciedlała moje aktualne rozumienie opisywanych zagadnień. Różnice są subtelne, ale bardzo istotne.

  Zacząłem także myśleć o kontynuacji baśni, właśnie po to, by odpowiedzieć na pytania, które wykraczają poza obszar Bożej koncepcji stworzenia istot i Wszechświata. Pani/Pana komentarz przekonuje mnie, że warto to zrobić. Zarówno w kontynuacji mojej baśni, jak i w innych artykułach, będę starł się stopniowo przybliżyć Czytelnikom moje aktualne rozumienie tej kluczowej, dla nas ludzi, tematyki.

  Proszę o trochę cierpliwości i proszę zaglądać na mój blog. Jeśli ktoś szuka zrozumienia … i otuchy, sądzę, że się nie zawiedzie. Wiem, że zadanie, które sobie stawiam jest bardzo trudne, bo najprostsze prawdy są często najtrudniejsze do opisania. Mam jednak nadzieję, że podołam

  Proszę to sprawdzić za jakiś czas i nadal dzielić się ze mną wątpliwościami i pytaniami.
  Jeszcze raz serdecznie dziękuję za komentarz.

  Namaste
  Greg Ka

  OdpowiedzUsuń